Manicure w sprayu

Lakier do paznokci towarzyszy kobietom niemal od początku ludzkości. Od samego początku zdobienia paznokci kobiety chciały usprawnić i przyspieszyć proces malowania. Obecna technologia pozwala na maksymalne usprawnienie – malowanie paznokci sprayem.

Psik i gotowe

Lakiery w sprayu sprzedawane są w specjalnych buteleczkach przypominających aerozole od dezodorantu. Przed malowaniem należy oczyścić i opiłować paznokcie, a także odsunąć skórki. Następnie na paznokcie nakłada się specjalną, przyczepną bazę. Baza zabezpiecza naturalny paznokieć, a jednocześnie jest opracowana tak, by mocno połączyć się z kolorową warstwą pigmentu. Po nałożeniu bazy, należy wziąć do reki pojemnik z lakierem w aerozolu i równomiernie pokryć paznokcie warstwą koloru. Kolorowy lakier nie przyczepi się do skóry – wniknie tylko tam, gdzie została położona baza. Po wyschnięciu warstwy lakieru należy usunąć nadmiar koloru z palców – na przykład myjąc ręce. Cały manicure kończymy nakładając utrwalający lakier nawierzchniowy.

Wady i zalety lakieru w sprayu

Zalety lakieru w sprayu od dawna znane są lakiernikom samochodowym. Wydmuchiwany z pojemnika pod dużym ciśnieniem, lakier cieniutką, równomierną warstwą pokrywa malowaną powierzchnię. Malowane miejsce zazwyczaj jest pokryte równo, bez smug i zacieków. Dodatkowo, warstwy są tak cienkie, że wysychają niemal natychmiast, znacznie skracając czas manicure. Niestety malowanie sprayem nie jest pozbawione wad. Po pierwsze pryskając z dużej odległości w celu równomiernego pokrycia, pryskamy także na palce i podkład. To nie tylko zużywa niepotrzebnie kosmetyk. Powoduje także kłopot ze zmywaniem nadmiaru lakieru z palców. Z powodu marnowania się dużej ilości preparatu, lakiery w sprayu są zazwyczaj mało wydajne. Niestety takie rozwiązanie jest drogie i wymaga zakupu kosztownych lakierów, bazy i top coatu. Ze względu na to, że lakiery w sprayu to innowacyjna technologia, ilość dostępnych kolorów w palecie również nie jest imponująca.

Dla kogo lakier w sprayu?

Kolorowe lakiery w sprayu to idealnie rozwiązanie dla dynamicznych kobiet, które nie lubią spędzać dużej ilości czasu na zabiegach pielęgnacyjnych. Innowacyjna formuła i niebanalny sposób użycia sprawią, że po lakiery w aerozolu chętnie sięgną osoby młode oraz te zainteresowane nowinkami technologicznymi i gadżetami. Wybór kolorów nie jest zbyt duży, ale znajdują się w nim klasyczne odcienie, z których każda kobieta na pewno wybierze coś dla siebie. Z lakieru w rozpylaczu raczej nie będą zadowolone panie, dla których manicure i malowanie paznokci to forma relaksu i odprężenia. Sprayowe lakiery nie tylko wymagają wyjścia poza schemat w samym procesie malowania, ale także znacznie skracają czas manicure co jest jednocześnie ich wadą jak i zaletą.
Technologia lakierów w rozpylaczu jest tak innowacyjna, że w Azji powstają już pierwsze samoobsługowe punkty komputerowe, które nanoszą wzory na paznokcie na podstawie zaprogramowanego wzorca. Taki manicure odbywa się w pełni automatycznie, bez udziału stylisty.

Lakiery w aerozolu to ciekawa nowinka technologiczna, która dopiero powoli wchodzi na rynek kosmetyczny. Mimo wygody i nowoczesnej formy nakładania lakiery w sprayu nie są jeszcze zbyt popularne. Dopiero czas pokaże, czy ta technologia zostanie na zawsze w strefie ciekawostek i gadżetów czy zmieni na zawsze codzienną czynność malowania paznokci.

Sprawdź także https://fonte.com.pl/kategoria/biznes/kawa-biznes/