Kalendarz pielęgnacji ciała

Postanawiasz zająć się pielęgnacją swojego ciała kompleksowo? Świetnie. Jednak zwróć uwagę na to, że bez dobrego planu możesz sobie zrobić tylko krzywdę. Potraktuj pielęgnację ciała jak większe przedsięwzięcie – nie możesz zrobić wszystkiego na raz. Dobry plan jednak pozwoli ci uchronić się przed najczęstszymi błędami.

Co wziąć pod uwagę planując pielęgnację?

Przede wszystkim musisz sobie zdać sprawę z tego, że nie zrobisz wszystkiego na raz. Przede wszystkim dlatego, że zabiegi pielęgnacyjne są dość drogie. Z drugiej strony część z nich się wyklucza – nie możesz zrobić zabiegu z kwasami na miejsca, które są poddawane epilacji laserowej. Należy pamiętać także o tym, że działania w salonie kosmetycznym powinny być wykonywane stopniowo i w odpowiedniej kolejności.
Kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę w czasie planowania pielęgnacji ciała to pora roku. Niestety, niektóre zabiegi należy przełożyć na zimowe lub jesienne miesiące, inne idealnie sprawdzają się wiosną, jako przygotowanie do letnich wyjazdów na wakacje.

Jesień i zima

W okresie, kiedy słońca jest znacznie mniej, można pozwolić sobie na wykonywanie całego szeregu zabiegów, które są bardziej inwazyjne dla skóry albo mogą mieć działanie światłouczulające. Jest to najlepszy moment na zrobienie zabiegów na twarz, takich jak kwasy, peelingi złuszczające, lasery czy mezoterapia. Jesień to także idealna chwila na wyrównanie kolorytu skóry i pozbycie się przebarwień. To także świetny czas dla osób ze skórą naczyniową. Jesienią i zimą przeprowadza się zabiegi, które usuwają pęknięte naczynka i popękane żyłki.
Brak słońca jesienią i zimą można wykorzystać także na przeprowadzenie zabiegów laserowych. Depilacja laserowa sprawia, że depilowanego obszaru nie można wystawiać na działanie słoneczne. Dlatego warto wykorzystać ten moment na depilację odsłoniętych obszarów, zwłaszcza łydek, rąk czy twarzy. Ukrywanie ich latem pod ubraniami mogłoby być nieco uciążliwe, więc zabiegi tego rodzaju powinny być przeprowadzane właśnie w zimniejszych miesiącach.

Zabiegi wiosenne

Zabiegi wiosenne powinny być nastawione na przygotowanie ciała do lata. Warto już teraz zadbać o modelowanie ciała, usuwanie tkanki tłuszczowej czy redukcję celulitu, dzięki czemu można bez wstydu wyjść na plażę.
Zabiegami wiosennymi warto zainteresować się trochę wcześniej, ponieważ najczęściej są to zabiegi wykonywane w seriach. Dlatego trzeba się na nie zapisać już w lutym lub marcu, tak, żeby zdążyć zrobić cały pakiet jeszcze przed nadejściem upałów.

Pielęgnacja latem

Letnia pielęgnacja w zasadzie ogranicza się do ochrony przed słońcem i suchym powietrzem. Odpowiednio przeprowadzona, pozwoli ochronić skórę i oszczędzić jej zabiegów porą jesienną. To moment, kiedy można skusić się na zabiegi na bazie kwasu hialuronowego, który wiąże cząsteczki wody. Dzięki temu skóra będzie odpowiednio nawilżona. Latem bez przeszkód można wykonać także botoks. Zastosowany pod pachami może znacznie zniwelować nieprzyjemne przypadłości związane z poceniem się.