Jak dobrać długą sukienkę do kobiecej figury?

Długie sukienki cieszą się powodzeniem zarówno jako ten element garderoby, który zakłada się na specjalne okazje, jak i jako rozwiązanie przeznaczone do noszenia na co dzień. Nadal jednak nie wszystkie kobiety decydują się na ich noszenie. Może to dziwić zważywszy, że mówimy o propozycjach chętnie zakładanych przez modelki i dostępnych w dziesiątkach sklepów. Problemem może być więc przede wszystkim niepewność, co do tego, czy sukienki takie w ogóle można zakładać nie mając idealnej figury. Okazuje się, że nic nie stoi temu na przeszkodzie.

Długa sukienka na każdą figurę

Dość często można usłyszeć, że modne długie sukienki są w stanie podkreślić każdy atut, ale i wyeksponować każdy mankament kobiecej figury. Jest w tym sporo prawdy, założenie to odnosi się jednak przede wszystkim do kobiet zakładających bardzo obcisłe kreacje. Sukienek w stylu maxi jest jednak w sprzedaży wiele, idealny krój znajdą więc także te panie, które do tej pory wystrzegały się takiego rozwiązania.

Doskonałym przykładem mogą być choćby sukienki stworzone z myślą o niskich kobietach. Te zwykle wystrzegają się kreacji sięgających za kolano, tymczasem okazuje się, że mogą nosić nawet suknie sięgające do ziemi pod warunkiem, że sięgną po buty na wysokim obcasie. Co wcale nie mniej istotne, nie muszą być to wcale szpilki utrudniające swobodne przemieszczanie się. Równie dobrze sprawdzą się stabilne słupki i platformy.

body

Miejsce na długą sukienkę znajdzie się też w szafie kobiety o dużym biuście i widocznym, wystającym brzuchu. W sklepach nie brakuje przecież modeli, które są odcinane pod biustem i rozszerzają się ku dołowi. Znalezienie odpowiedniej nie powinno być trudnym zadaniem zwłaszcza, gdy pamięta się o minimalistycznej i gładkiej górze takiej sukienki. Także brak wcięcia w talii nie jest już szczególnie dużym problemem. Sukienki z wyraźnie zaznaczoną talią nie należą do rzadkości, jeśli zaś efekt nie wydaje się nam w pełni satysfakcjonujący, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby talia została dodatkowo podkreślona przez pasek, zwykle w kolorze kontrastującym z tym, jaki ma sukienka.